• Strona główna
  • Dla kandydata
  • Dla studenta
  • Dla pracownika
  • Dla szkół
Dla szkół
Lekcje w liceach Konkurs Wiedzy o Antyku Olimpiada j. łacińskiego Wehikuł czasu Konferencje metodyczne dla nauczycieli Akademia Antyczna Konkurs Literacki
 
Instytut Filologii Klasycznej Dla szkół Dla szkół Akademia Antyczna

Akademia Antyczna

Akademia Antyczna zaprasza

Już po raz dziesiąty, a pod patronatem Instytutu Filologii Klasycznej - po raz siódmy zapraszamy do Akademii Antycznej w Szczecinie. Tym razem Piotr Bering postara się odpowiedzieć na pytanie Kiedy narodził się teatr europejski?

 

Akademia Antyczna to program edukacyjny realizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Stowarzyszeniem Historyków Sztuki oddział w Szczecinie oraz Polskim Towarzystwem Filologicznym oddział terenowy w Szczecinie.

Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o kulturze antycznej, a także popularyzacja zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, w szczególności kolekcji antycznej Heinricha Dohrna.

W ramach programu odbywają się cyklicznie wykłady wybitnych znawców z ośrodków akademickich w Polsce. Akademia Antyczna to także konkursy interdyscyplinarne i warsztaty adresowane do dzieci i młodzieży. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań i zdobywanie dodatkowej wiedzy humanistycznej przez uczniów.

Spośród pracowników naszego Instytutu wykłady wygłaszali m. in. Prof. Piotr Urbański (twórca pomysłu i pierwszy organizator), Prof. Elżbieta Wesołowska, Prof. Ewa Skwara i dr Piotr Stępień.

Bieżący program z terminami wydarzeń można znaleźć na stronie Muzeum Narodowego w Szczecinie. 

Poniżej zamieszczamy kilka archiwalnych plakatów.

 

 



Konkursy
Drukuj stronę Zarządzanie stroną

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.