Aktualności
Zapraszamy na kolejny wykład badacza z zagranicy. Tym razem naszym gościem będzie dr Theofanis Tsiampokalos z Uniwersytetu w Trewirze. Wygłosi on referat pt. "Plutarch’s Dialog On the Cleverness of Animals Re-Assessed: A Treatise on Animal Intelligence or A Testimony of Academic Epistemology". Spotkanie rozpoczyna się we wtorek 18. stycznia, o godz. 17.00 w sali 328 Collegium Maius (ul. Fredry 10).
Więcej...Z przyjemnością zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Kto dał mi skrzydła". Tym razem bohaterem spotkania będzie dr Dawid Barbarzak, absolwent pierwszego rocznika Studiów Śródziemnomorskich i etnologii, a następnie słuchacz studiów doktoranckich na naszym Wydziale. Po obronie rozprawy doktorskiej w lipcu br pan Barbarzak nadal pozostaje w kontakcie z naszym Instytutem, m. in. prowadząc zajęcia dydaktyczne. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy, w dniu 16. XII (czwartek) o godz. 18. na Kanale Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej na Youtubie: https://www.youtube.com/watch?v=WSi3FDhEAXg
Więcej...Nieczęsto się zdarza by filolodzy (a zwłaszcza klasyczni) wkraczali na teren nauk ścisłych. Tym razem dzięki dr Aleksandrze Arndt na warsztacie filologa znalazła się postać i dorobek Georga Andreasa Helwinga, XVII-wiecznego uczonego zajmującego się przede wszystkim geologią i paleontologią. 24 listopada (środa) o godz. 16.15 Komisja Historii Nauki PAU zaprasza na wykład on-line poświęcony temu uczonemu. Jednym z trzech prelegentów będzie dr Arndt. Więcej szczegółów po kliknięciu w obrazek.
Więcej...Po półtorarocznej przerwie Polskie Towarzystwo Filologiczne wznawia comiesięczne zebrania. W najbliższy wtorek 16 listopada o godz. 17.00 Prof. Elżbieta Wesołowska wygłosi odczyt Tezeusz w Owidiuszowych "Heroidach". Spotkanie odbędzie się w sali 328 Collegium Maius (Fredry 10). Serdecznie zapraszamy!
Więcej...Serdecznie zapraszamy na wykłady profesora Philipa Hardiego z Trinity College w Cambridge. 9 listopada o 17.00 w sali 328 (Collegium Maius, ul. Fredry 10) gość wygłosi wykład The Ovidian sublime: Antiquity and after. Dzień później - 10 listopada o 17.00 - w Salonie Mickiewicza (Collegium Maius) będzie można wysłuchać wykładu skierowanego do szerszego grona: Visions of apotheosis and glory on British painted ceillings in the seventeenth and eighteenth centuries. Dopełnieniem wykładów będzie okolicznościowy koncert z muzyką J.-B. Lully'ego, J.S. Bacha i G.F. Haendla, w środę 10 listopada o godzinie 19.00 w Auli Lubrańskiego (z zachowaniem zasad sanitarnych). Pobyt Profesora Hardiego w Poznaniu został dofinansowany z programu "Naukowy i Akademicki Poznań".
Więcej...Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.