
Serdecznie zapraszamy na międzynarodową konferencję poświęconą wybitnemu myślicielowi starożytności Plotynowi. Odbędzie się ona od 16 do 18 VI w formule on-line, w kolejne popołudnia. Konferencja została zorganizowana we współpracy z Komitetem Nauk o Kulturze Antycznej PAN. Bliższe informacje znajdują się tutaj.
Więcej...
Serdecznie zapraszamy na międzynarodową, prowadzoną w języku angielskim konferencję The metamorphoses of Apuleius: from ancient texts to modern reception w najbliższą środę 2 czerwca. Transmisja odbędzie się także na Youtube, a dla osób zalogowanych na MS-Teams. Więcej informacji znajduje się w zakładce "Konferencje".
Więcej...
Z radością informujemy, że w ostatnich dniach dwoje hellenistów z IFK uzyskało granty na prowadzenie badań. W konkursie NPRH Uniwersalia 2.2 Profesor Krystyna Bartol uzyskała finansowanie wniosku Poezja późnogrecka. Wybór tekstów (edycja naukowa, przekład, komentarz). Z kolei Profesor Rafał Rosół otrzymał finansowanie wniosku w konkursie OPUS 20 NCN: Leksykon wyrazów orientalnych w języku starogreckim. Serdecznie gratulujemy uzyskania grantów!
Więcej...
W dniach 17-18 maja odbyła się w formule on-line kolejna konferencja organizowana w ramach Humanistycznego Konsorcjum Naukowego UJ-UAM. Tym razem referenci, których było 30 z siedmiu ośrodków oraz dyskutanci przyjrzeli się rozmaitym postaciom pychy i jej wizerunkom w kulturze. Dwudniowe spotkanie stanowiło etap w przygotowywaniu kolejnej publikacji poświęconej ludzkim afektom. Konferencję przygotował wypróbowany zespół złożony z Profesorów: E. Wesołowskiej, A. Gawareckiej i W. Szturca (UJ).
Więcej...
W ramach zajęć dla studentów II cyklu w Instytucie Studiów Europejskich, Amerykańskich i Międzykulturowych na Wydziale Literatury i Filozofii, na Uniwersytecie Sapienza w Rzymie (Dipartimento di Studi Europei, Americani e Interculturali Sapienza Università di Roma) oferowany jest kurs literatury polskiej. Choć wydaje się, że to temat odległy od filologii klasycznej, to jednak wśród wykładowców znajduje się trzech naszych profesorów: Ewa Skwara, Elżbieta Wesołowska i Radosław Piętka. Profesor Skwara zajmuje się Fredrą, a Profesor Wesołowska mówi o Sienkiewiczowskim Quo Vadis? Zajęcia są prowadzone po angielsku i oczywiście on-line.
Więcej...Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.